توانا
خانه / بادام زمینی بدون پوست / قمت روز بادام زمینی بدون پوست / خرید و فروش آن به صورت فله

قمت روز بادام زمینی بدون پوست / خرید و فروش آن به صورت فله

بادام زمینی به عنوان مهمترین محصول زراعی بعد از برنج در اقتصاد کشاورزان منطقه آستانه اشرفیه نقش موثری دارد.بادام‌زمینی آستانه اشرفیه مرغوب‌ترین نوع این محصول در کشور است بادام‌زمینی مهم‌ترین محصول زراعی آستانه اشرفیه است که از اوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد کشت و اواسط شهریورماه برداشت می‌شود. بیش از ۲ هزار هکتار اراضی زیر کشت بادام‌زمینی در شهرستان آستانه‌ اشرفیه وجود دارد که از این اراضی بالغ بر ۱۰هزار تن پیله خشک بادام زمینی برداشت می‌شود و معادل ۹۰درصد از تولیدات کل کشور را شامل می‌شود. ارزش این محصول ۶۰ تا ۷۰میلیارد تومان در سال است که نقش مهمی در وضعیت اقتصادی مردم دارد. قمت روز بادام زمینی بدون پوست این مغز خوش طعم همواره نسبت به میزان عرضه و تقاضا و گاها حضور دلالان تغییر می کند.البته قیمت روز بادام زمینی بدون پوست/خرید و فروش آن بصورت فله معمولا در بازارهای مرکزی شهرها توسط واسطه گران یا دلالان و تجار صورت می پذیرد.

بادام زمینی گیاهی چندمنظوره بوده و قسمت های مختلف آن برای اهداف گوناگون از جمله مصارف خوراکی، استحصال روغن، تولید مواد پروتئینی و تهیه خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن در صورت تولید بیشتر و کاهش قیمت، پروتئین بادام زمینی می تواند نقش مهمی در تغذیه مردم کشورهای فقیر جهان داشته باشد، لذا تقاضای جهانی برای تولید بیشتر این محصول در حال افزایش است. در ایران نیز در سال های اخیر کشت آن بخصوص در مناطق شمالی کشور در حال افزایش بوده و در سایر مناطق نیز به صورت پراکنده و محدود کشت داده می شود. با توجه به اهمیت بادام زمینی به عنوان یک گیاه صنعتی (دانه روغنی) می توان زراعت این محصول را در ایران بخصوص در مناطق شمالی کشور و سایر مناطق که دارای بارندگی کافی باشند توسعه داد.

قمت روز بادام زمینی بدون پوست / خرید و فروش آن به صورت فله

خریدار عمده بادام زمینی فله ای درشت

خریدار عمده بادام زمینی فله ای درشت

 • بادام زمینی یک دانه روغنی مثل بادام یا گردو نیست، بلکه جزو گروه حبوبات مثل عدس و لوبیا قرمز است.
 • – بادام زمینی از نظر طب قدیم ایران متعادل است .
 • – بادام زمینی، منبع خوب انرژی است. ۱۰۰ گرم بادام زمینی حاوی ۵۰ گرم چربی، ۱۶ گرم کربوهیدرات است.
 • – بادام زمینی دارای پروتئین با کیفیت عالی می باشد. در بین آجیل ها، بادام زمینی دارای بیشترین مقدار پروتئین می باشد. ۱۰۰ گرم بادام زمینی حاوی ۲۵ گرم پروتئین می باشد. پس اگر کودک شما فقط بادام زمینی یا کره بادام زمینی می خورد، از کمبود پروتئین در کودک نگران خود نباشید.
 • – بیشتر چربی های موجود در بادام زمینی، از نوع غیر اشباع و خوب می باشند.
 • – بادام زمینی حاوی پتاسیم می باشد. پتاسیم موجب تنظیم فشار خون و تنظیم ضربان قلب می شود و از گرفتگی عضلانیو ادم جلوگیری می کند.
 • – فسفر در بادام زمینی وجود دارد که جلوی ضعف و خستگی را می گیرد.
 • – بدون کلسترول می باشد.
 • –  میوه نارس آن، ترشح شیر را زیاد می کند.
 • – روغن بادام زمینی، ملین و رفع کننده یبوست می باشد.
 • – بادام زمینی از نظر خواص، شبیه روغن زیتون می باشد.
 • – برای تقویت ریه و طحال مفید است .
 • – درد معده را از بین می برد .
 • – نرم کننده سینه است .
 • – سرفه خشک را برطرف می کند .
 • طبق آمار منتشر شده توسط گمرک کشور ایران به طور میانگین در سال بین ۱۷ تا ۲۵ تن بادام زمینی با پوست را به کشور های مختلف مانند افغانستان،عمان،کویت،قزاقستان و…، صادر می نماید که باعث ارز آوری بسیاری شده. با این حال این محصول به شکل عمده یا توسط شرکت های مواد غذایی از کشاورزان خریداری شده یا به بازارهای محلی داخل کشور فرستاده می شود.
 • این ماده خوش طعم علاوه براینکه به صورت خشکبار مصرف می‌شود، فرآورده‌های حاصل از آن هم از توجه خاصی برخوردار است. استفاده این ماده در صنایع شیرینی‌سازی و صنعت آرایشی و بهداشتی از جمله این مصارف است.
 • خریدار عمده فله ای بادام زمینی درشت در ایران به شکل کلی فروشندگان آجیل و خشکبار هستند.

شرکت پخش بهترین نوع بادام زمینی با پوست

شرکت پخش بهترین نوع بادام زمینی با پوستبنابر نیازهای شدید جامعه جهانی من جمله ایران به انواع مواد غذایی شرکت های مختلفی برای تهیه و تسهیل در امر رساندن مواد غذایی به افراد جامعه تاسیس شده اند. در ایران شرکت ها و برندهای مختلف در زمینه فروش بادام زمینی با پوست یا بدون پوست و در بسته بندی های مختلف فعالیت می کنند.

شرکت پخش بهترین بادام زمینی با پوست معمولا شرکتهای نامداری همچون لینا میباشند.

به عنوان مثال در چند سال اخیر شاهد حضور شرکت های مختلف در زمینه فروش و پخش بادام زمینی بدون پوست بوده ایم که دارای بسته بندی های ساده،زیبا، و آسان برای استفاده مصرف کننده هستند.

بازار فروش بادام زمینی ایرانی ارزان قیمت

بازار فروش بادام زمینی ایرانی ارزان قیمتسالانه حدود ۲۵/۷میلیون تن بادام‌زمینی در سطح جهان از ۲۱میلیون هکتار زمین زراعی تولید می‌شود که آسیا با داشتن ۱۷/۹میلیون تن بادام‌زمینی حدود ۷۰ درصد از تولید این محصول را به خود اختصاص داده است. افریقا و امریکا نیز به ترتیب با ۵/۲ و ۲/۵۷میلیون تن، ۱۰ و ۲۰درصد از تولید این محصول را به عهده دارند. چین نیز با داشتن ۳میلیون هکتار سطح زیرکشت بادام‌زمینی برابر با ۱۶/۶درصد از سطح زیرکشت جهان، حدود ۸میلیون تن بازده تولیدی دارد. در میان تمام کشورهایی که این محصول را تولید می‌کنند، نام کشور امریکا، آرژانتین، سودان، سنگال و برزیل به‌عنوان تولیدکنندگان و صادرکنندگان عمده بادام‌زمینی به چشم می‌خورد.

آستانه اشرفیه شهری است که تمام ایران آن را به بادام زمینی‌اش می‌شناسند و با ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زیرکشت این محصول، ۹۰ درصد از سهم تولید بادام زمینی کشور را به خود اختصاص داده است.

بادام زمینی گاهی با نام “پسته شامی” نیز معرفی می‌شود اما تفاوت عمده‌ای میان این محصول با پسته است و آن هم اینکه پسته را می‌توان به‌صورت خام مصرف کرد اما بادام زمینی به صورت پیله‌های‌تر تولید شده و پس از برشته کردن قابل استفاده است.

صنعت کاشت و برداشت بادام زمینی تازه در آستانه اشرفیه 7 هزار خانوار موقعیت شغلی ایجاد کرده است که ۴ هزار خانوار به‌طور مستقیم و ۳ هزار خانوار در زمینه فرآوری این محصول مشغول به کار هستند.

بازار فروش بادام زمینی ایرانی ارزان قیمت با مرغوبیت و کیفیت بالا در دست خود تولید کنندگان و شرکت های پخش مواد غذایی است.

قیمت خرید بادام زمینی بدون پوست در تهران

قیمت خرید بادام زمینی بدون پوست در تهرانایران کشوری با تاریخ کهن و فرهنگی غنی است که در هر زمانی از سال مردم ایران جشن گرفته و با آجیل از یکدیگر پذایرایی می نمایند.قیمت انواع مغزها در بازار تهران و به طور کلی در سر تا سر ایران متکی بر زمان های مختلف سال، نسبت عرضه و تقاضا و میزان موجودی این نوع مواد غذایی می باشد. مغز بادام زمینی که خواص بسیار آن بر کسی پوشیده نیست هم در این بازار همواره دست خوش تغییر قیمت قرار گرفته و می گیرد. مشخصاخرید بادام زمینی بصورت عمده در تهران را میتوانید از شرکت های حاظر در این بازار انجام دهید.

در پایان همانطور که به دلایل مختلفی اشاره شد قیمت روز بادام زمینی بدون پوست یا با پوست در هر موقع از سال تغییر می کند.

قیمت بادام زمینی:

قیمت  خرید بادام زمینی بدون پوست هر کیلوئی

۴۹۰۰۰T_150000t

قیمت خرید بادام زمینی با پوست هر کیلوئی

۴۵۰۰۰T_85000T

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

پاسخی بگذارید