توانا
خانه / بادام زمینی / ارزانترین بازار فروش بادام زمینی و فندق درجه یک ویژه

ارزانترین بازار فروش بادام زمینی و فندق درجه یک ویژه

هر چه علم بیش تر پیشرفت می کند، آگاهی افراد نسبت به مواد خوراکی افزایش می یابد. از مهم ترین مواد برای داشتن رژیم غذایی صحیح، مصرف آجیل است که پر فروش ترین انواع آن فندق و بادام زمینی می باشد. ارزانترین بازار فروش بادام زمینی و فندق، امکان بهره مندی از آن ها را برای عموم فراهم ساخته است.

ارزانترین بازار فروش بادام زمینی و فندق درجه یک ویژه

حساسیت به بادام زمینی در کودکان و نوزادان

حساسیت به بادام زمینی در کودکان و نوزادانسیستم ایمنی هر فردی به گونه طراحی شده است که در برابر برخی مواد واکنش نشان می دهد یا خیر؛ به واکنشی که در برابر مواد غذایی، بدن شخص را وادار به بروز علائم می کنند حساسیت غذایی می گویند.

حساسیت غذایی و علائم آن در افراد مختلفت، متفاوت است و به گونه های متنوعی ظاهر می شود؛ ممکن است در فردی فقط جوش و یا کهیر بروز کند اما در عده ای دیگر این علائم شدید تر بوده تا حدی که فرد را وارد فاز شوک نماید.

آزمایشات انجام شده نشان می دهد که مواد غذایی حساسیت زا تعداد مشخصی هستند که اغلب بدن افراد به همین مواد واکنش نشان داده است همانند: تخم مرغ، بادمجان، شیرینی، ماهی، کرفس، سویا، کنجد، سخت تنان و نرم تنان و انواع آجیل خصوصا بادام زمینی.

عده ای وقتی غذایی را می خورند مبتلا به کهیر، اگزما، خارش چشم، ورم پوست، تنگی نفس و برخی دیگر از علائم می شوند که قطعا بروز این علائم بیانگر حساسیت به ماده مصرفی است.

اما چیزی که جالب است این موضوع می باشد که این حالت عرضی است یعنی ممکن است شما مدت ها بادام زمینی بخورید و مبتلا به هیچ علائمی نشوید اما یک روز که مثل همیشه بادام زمینی خورده اید علائمی در شما بروز کند و از آن به بعد بدن شما نسبت به این ماده حساسیت بگیرد.

علت حساسیت هنوز مشخص نشده است اما عده ای آن را ارثی می دانند و عده ای دیگر بروز این حالات را مربوط به یکی از هورمون های بدن می دانند که حساسیت نام دارد؛ عده ای می گویند ویروس و قارچ های موجود در این محصولات باعث ترشح هیستامین می شود و بروز علائم آغاز می گردد اما در کل حساسیت، یک نوع بیماری است که در بین برخی افراد دیده می شود.

اما شماید برایتان سوال پیش بیاید که آیا حساسیت ها درمان می شوند؟ تاکنون دانشمندان به توافق نظر ثابتی در مورد درمان حساسیت ها دست پیدا نکرده اند به گونه ای که برخی دانشمندان حساسیت غذایی را بدون علاج دانسته اند و معتقدند که افرادی که نسبت به غذا و یا دارویی حساس هستند نباید به صورت مادام العمر آن را مصرف کنند و فقط باید عوارض ناشی از آن را درمان نمایند در حالی که عده ای دیگر معتقدند که این بیماری عرضی است و در صورتی که شخص به تدریج و کم کم از آن مصرف کند حساسیتش معالجه و رفع می شود.

آن چه مسلم است ویتامین ( ث ) و ویتامین ( آ )  در رفع سموم حساسیت نتیجه ی خوبی داشته است پس چنانچه به این بیماری مبتلا هستید به مقدار فراوان گوجه فرنگی، فلفل سبز و مرکبات مصرف کنید. 

همان گونه که ذکر کردیم یکی از شایع ترین حساسیت ها مربوط به بادام زمینی تازه و یا دیگر انواع آن است.

حساسیت به بادام زمینی برای ریه بسیار آسیب زا می باشد خصوصا اگر کودکان و نوزادان به آن دچار شوند؛ این ماده علاوه بر فواید بی اندازه ای که دارد از این عیب ( حساسیت زا ) برخوردار است که متاسفانه کودکان و نوزادان بسیاری را به خود درگیر کرده است.

عده ای از پزشکان اعتقاد دارند چون این حساسیت ممکن است از دوران کودکی آغاز شود پس اگر در رژیم غذایی فرزندتان به تدریج این ماده را اضافه کنید ممکن است حساسیت وی رفع شود؛ پس در هر صورت برای دادن آن به فرزند خود، حتما با پزشکتان مشورت نمایید.

چه کودکان و چه نوزادانی بیش تر در معرض ابتلا به این حساسیت هستند؟ 

در جواب باید بگوییم، کودکانی که سابقه فامیلی مثبت دارند و یا جواب تست آلرژی آن ها مثبت شده است، هم چنین حساسیت به هر نوع غذای دیگری ریسک ابتلا به حساسیت به بادام زمینی را افزایش می دهد.

علائم حساسیت به بادام زمینی در کودکان چیست؟

۱) راش های پوستی

۲) تورم صورت

۳) عطسه

۴) خس خس سینه

 ۵) تنگی نفس

۶) رنگ پریدگی

۷) تب

۸) اسهال

۹) استفراغ

۱۰) اگر حساسیت بسیار شدید باشد امکان ورود به مرحله شوک آنافیلاکسی وجود دارد.

نوزادان بلافاصله بعد از خوردن کره بادام زمینی این حالات را پیدا می کنند و شدت آن بسیار بیش تر است نسبت به کودکان؛ چون سیستم دفاعی ضعیف تری دارند.

بادام زمینی یک ماده غذایی منحصر به فرد

از فواید بادام زمینی هر چه بگوییم کم است؛ بادام زمینی ماده غذایی منحصر به فردی است که در درمان و پیش گیری بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد؛ از خواص فوق العاده اش می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱) درمان و پیش گیری از آلزایمر

۲) سلامت پوست و زیبایی

۳) ویتامین E: این ویتامین حالات زنانه و مردانه را کنترل می کند مثلا در مردان از عقیم شدن جلوگیری می کند و در زنان درد ناشی از یائسگی و عوارض ناشی از آن را به شدت کاهش می دهد.

باعث کنترل خون ریزی های ماهیانه خانم ها می شود و احتمال سرطان سرویکس یا گردنه رحم را بسیار کاهش می دهد.

این ویتامین حافظ ویتامین آ و کاروتن بوده و از خراب شدن آن ها پیش گیری می کند.

۴) ویتامین آ: برای زیاد شدن شیر ویتامین آ نقش موثری دارد؛ باعث رشد سلولی می شود و بهبود پیدا کردن زخم ها مربوط به این ویتامین می باشند.

۵) فسفر: باعث تبادلات غذایی می شود و در حتی در تعین جنسیت نوزاد موثر است؛ هم چنین در قضایای ژنتیک هم بی تاثیر نمی باشد.

۶) پتاسیم: در ساختمان ماهیچه ها، خون و قلب پتاسیم نقش موثری دارد و اعمال سلول ها تا حدودی به آن وابسته است.

۷) منیزیم: این عنصر در انسان قوه و قدرت را زیاد می کند؛ مقاومت بدن را در مقابل امراض عفونی و سرطان زیاد می نماید و جمع شدن کلسیم را در استخوان تسهیل می نماید.

۸) کالری بالا

۹) پروتئین: برای افزایش حجم ماهیچه ها در ورزشکاران بسیار مفید است.

۱۰) کربروهیدرات کم

۱۱) کاهش ریسک سرطان روده: بادام زمینی یک ملین است و احتمال یبوست را به وفور کم می کند؛ متعاقبا احتمال سرطان های روده و انواع پولیپ کم می شود.

۱۲) ویتامین B1 و B2: در هر صد گرم بادام زمینی، ۶۰ میلی گرم ویتامین B1 و ۶۰۰ میلی گرم ویتامین B2 موجود است که در دیابت و تاری دید بسیار موثر هستند.

۱۳) کلسیم: در هر صد گرم بادام زمینی ۰/۲۲۶ میلی گرم کلسیم موجود است که برای انقباض ماهیچه ها بسیار ضروری است.

۱۴) افزایش شیر در مادران شیرده

۱۵) رفع سرفه خشک

۱۶) برطرف کننده ورم معده

۱۷) چربی سوز و کاهنده وزن

۱۸) مناسب برای رژیم غذایی افراد دیابتی

۱۹) آهن: بادام زمینی با داشتن آهن فراوان در رفع انواع کم خونی موثر است.

۲۰) B9 یا اسید فولیک: در رشد و تکامل جنین و تک یاخته بسیار مفید است.

۲۱) منگنز

و بسیاری دیگر از فواید را می توان برای آن نام برد.

بادام زمینی تازه از خانواده نخود فرنگی و عدس

بادام زمینی تازه از خانواده نخود فرنگی و عدسدر برخی کشور ها بادام زمینی تازه از خانواده عدس، سویا و نخود فرنگی به حساب می آید زیرا هم مانند آن ها دانه ای است و هم شرایط بیولوژیکی یکسانی دارد و هم چنین در برخی خواص ( خصوصا غنای پروتئینی ) هم با آن ها مشابه می باشد.

نخود فرنگی و عدس هم همانند بادام زمینی از فواید و خواص درمانی زیادی برخوردار می باشند. 

بادام زمینی مفید برای تقویت ریه و طحال

امروزه تاثیرات بادام زمینی و انواع فرآورده های آن برای همه آشکار است؛ اما مهم ترین تاثیری که از آن نام برده می شود، جلوگیری از ایجاد سنگ کیسه صفرا، کبد و طحال است چون عموما جنس این سنگ ها از کلسترول است و خود این محصول کاهنده ی کلسترول مضر است پس به طبع، ریسک ایجاد این سنگ ها به وفور کم می شود.

هم چنین به علت دارا بودن مقادیر زیادی از پروتئین در تقویت سایر ارگان ها موثر می باشد.

بادام زمینی با داشتن مقادیر زیادی از آهن، حمل اکسیژن را افزایش داده و در نتیجه تبادلات آن بیش تر و ساده تر صورت می گیرد و بافت ریه را تقویت می کند.

بادام زمینی برای هضم غذا و یک ملین عالی

بادام زمینی برای هضم غذا و یک ملین عالیبادام زمینی با داشتن مقادیر زیادی فیبر، به عنوان یک ملین عمل می کند و حرکات دودی روده را شدت می بخشد و فرآیند هضم غذا را تسهیل می بخشد و تسریع می نماید.

همان طور که در قسمت مربوط به فواید، ذکر کردیم این محصول برای جلوگیری و درمان یبوست بسیار مفید است و در افرادی که انواع مشکلات روده ای دارند همانند پولیپ و یا سندورم روده تحریک پذیر و یا خود یبوست، به عنوان یک دارو در درمان و پیش گیری آن عمل می کند.

پس چنانچه به دنبال یک رژیم غذایی سالم و عاری از هر گونه مواد سمی و مضر هستید، به شما توصیه می کنیم که حتما بادام زمینی را به مواد مصرفی خوراکی روزانه خود بیفزایید تا تاثیرات چشم گیر آن را در زندگی خود و اطرافیانتان احساس کنید.

خواص و ارزش تغذیه ‌ای فندق خام

از دیگر مواد مفید و فوق العاده خوش طعم که جزو آجیل ها می باشد، فندق است که ظاهر نسبتا کوچک و گردی دارد و در بسیاری از منازل یافت می شود. 

فندق خام طعم بسیار بی نظیری دارد و در بسیاری از بیماری ها توصیه می شود؛ هم چنین مصرف آن برای کودکان و نوجوانان در حال رشد اثرات مفیدی بر جای می گذارد.

از خواص و عناصر موجود در این میوه ی کوچک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱) فاقد کلسترول است و به عنوان یک چربی سوز عمل می کند؛ در نتیجه در سلامت قلب و عروق نقش بسیاری دارد.

۲) کربوهیدرات پایین و نشاسته فوق العاده کم موجود در بافتش از چاقی مفرط پیش گیری می کند.

۳) پتاسیم بالا باعث می شود اعمال داخل سلولی به درستی انجام شوند.

۴) آهن موجود در آن به درمان کم خونی کمک می کند.

۵) پروتئین نسبتا بالایی در آن یافت می شود که برای سلامت عضلات و ماهیچه ها مفید است.

۶) کالری بالایی دارد و انرژی زاست.

۷) کلسیم زیادی دارد که اگر با شیر مصرف شود تاثیراتش دو چندان می گردد.

۸) وجود ویتامین های آ و ب و ث، که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و وجود انواع دیگر املاح؛ که در بالا به فواید آن ها اشاره کردیم.

۹) وجود آنتی اکسیدان زیاد که در فندق وجود دارد از پیری زودرس پیش گیری می کند.

۱۰) با داشتن مقادیر بالای اسید فولیک برای زنان باردار و سلامت جنین مفید است.

۱۱) پیش گیری از انواع سرطان و تقویت عملکرد سیستم گوارشی

۱۲) با داشتن مقادیر زیاد ویتامین آ به بهبود زخم کمک زیادی می کند.

۱۳) در فرآیند انعقاد نقش بسیاری دارد چون سرشار از ویتامین K است.

۱۴) به تنهایی به عنوان غذا محسوب می شود و این امر در میان گیاه خواران بسیار حائز اهمیت است.

۱۵) با کاهش دادن قند خون در جلوگیری از دیابت موثر می باشد.

۱۶) در درمان افسردگی و اسکیزوفرنی بسیار توصیه می شود.

۱۷) استفاده از روغن فندق برای سلامت پوست و مو بسیار تاثیر دارد و پوست را هیدراته نگه می دارد و آب رسانی می کند؛ هم چنین به مو های شکننده احتمال بازگشت مجدد به حالت اولیه را می دهد.

پس قطعا با پی بردن به فواید فراوان آن، همه شما خواهان مصرف این میوه مفید شده اید.

از فندق، فرآورده های زیادی تولید می شود که می توانیم به روغن فندق، فندق پودر شده، نمکی و یا فندق خام اشاره کنیم که همگی خواص منحصر به فرد خود را دارند.

جدا از همه این خواص، طعم فندق جزو لذیذ ترین طعم هاست که در همه جای جهان طرفداران خاص خود را دارد.

سعی کنید از همان ابتدای زندگی استفاده از این آجیل ها و میوه ها را به فرزندانتان بیاموزید تا زندگی سالم و با نشاطی داشته باشند تا خدای نکرده به دارو های شیمیایی نیاز پیدا نکنند.

فقط این نکته را حتما ذکر کنیم که در هنگام خرید فندق حتما باید به ظاهر آن اهمیت دهید که فاقد هر گونه سوراخی باشد و پوست فندق شکسته نشده باشد، هم چنین آن را حتما در یخچال نگهداری کنید چون نور خورشید و حرارت، خاصیت فندق را از بین می برد ولی در جای خنک می تواند تا چندین ماه سالم باقی بماند.

فندق نمکی یک دانه خوشمزه

فندق نمکی یک دانه خوشمزه فندق نمکی جزو خوشمزه ترین انواع فندق است؛ به این صورت که پوسته ی میوه را ترک دار کرده و سپس آن را آغشته به نمک می کنند که تا حدود یک سال ماندگاری خود را حفظ می کند و حاوی همه خواص فندق خام است.

هم چنین به یاد داشته باشید که این نوع هم مانند انواع دیگر فندق حتما باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.

جهت آگاهی های بیش تر می توانید از طریق تماس با سایت ما اقدام کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قطب تولید و فروش عمده بهترین نوع بادام زمینی و فندق درجه یک

امروزه مردم در روز های عید و شب یلدا به آجیل فروشی ها سر می زنند تا بهترین و تازه ترین آجیل را برای خود خریداری کنند.اما فروش عمده بادام زمینی و فندق مثل آجیل ه

پاسخی بگذارید